مركز مشاوره نياوران- مشاوره تلفني و حضوري 26851286
مشاوره خانواده و ازدواج-مشاوره كودك ونوجوان- استرس و افسردگي 26851286


با روش هيپنوتيزم درماني
نمي توان تمامي بيماري هاي روحي و رواني را مدارا و كنترل كرد و تفاوت بين هيپنوتيزم درماني و علم روانپزشكي وجود دارد . روانپزشكي بيشتر ديدگاه دارويي داشته و با تجويز دارو بيماري هاي روحي و رفتاري را درمان مي كند .
ولي هيپنوتيزم درماني به عنوان يك علم و پديده معرفي شده كه با دست يابي به ضمير ناخودآگاه افراد مي توان در خيلي از بيماري ها به بيماران كمك كرد.
تعريف هيپنوتيزم درماني ؟
هيپنوتيزم درماني پديده اي است كه در آن درمانگر به ضمير ناخودآگاه و سيستم غير ارادي بدن دست يافته و با ايجاد يك پيوند مناسب بين اين حوزه و ضمير خودآگاه سعي مي كند فرد را به شكوفايي ذهني مناسب برساند.
مواردي كه توسط هيپنوتيزم درماني كنترل و معالجه مي شود؟
امروزه با شناخت بيشتري كه نسبت به علم هيپنوتيزم درماني پيده شده و آگاهي و اطلاعات دقيق كه بدست آمده به اين نتيجه رسيده اند كه هيپنوتيزم درماني مي تواند در معالجه اكثر بيماري هاي روحي ، رواني ، جسمي ، عاطفي ، هيجاني ، و همچنين در درمان و كنترل اضطراب ، استرس ، افسردگي ، فوبياها ، مشكلات و اختلالات رفتاري و هيجااني و در بعضي اوقات در درمان سوء مصرف ها مفيد باشد و نقش مهمي ايفا نمايد .
وظيفه يك هيپنوتيزم درماني درمانگر چيست؟
يك هيپنوتيزم درماني درمانگر وظيفه دارد با تقويت يك صفت مطلوب بيمار را ياري كند تا در حالت هيپنوتيزم قرار گيرد و تلقينايي با هدف درمان به بيمار ارائه نمايد . به اين نوع هيپنوتيزم درماني clinical typnotism يا هيپنوتيزم درماني باليني مي گويند.
مهمترين عامل اين است كه يك درمانگر بتواند و تجربه كافي و مامل داشته باشد تا به تلقينات مناسب بيمار خود را براي هيپنوتيزم درماني آماده كند.
انواع هيپنوتيزم درماني :
الف – خود هيپنوتيزم درماني : در اين روش بيمار طريقه خود هيپنوتيزم درماني و نحو درمان را فرا گرفته و تلقين به خود را مي آموزد . پس از آن مي تواند خود را در خلسه هيپنوتيزمي قرار داده و به صورت ذهني متن تلقين را مرور نمايد.
ب- دگر هيپنوتيزم درماني :
در اين روش ، درمانگر پس از صحبت كردن با بيمار و ايجاد آمادگي ذهني و روحي در او ، در صورت نياز بيمار به القاي خلسه هيپنوتيزمي او را به عمق مناسبي كه براي درمانش مناسب باشد مي رساند و آن موقع هيپنوتيزم درماني را شروع مي كن

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۲۶:۰۰ ] [ صفا ضيايي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

مركز مشاوره نياوران- مشاوره تلفني و حضوري مشاوره خانواده، ازدواج، كودك ، نوجوان ، استرس و... 26851286 -26851543
نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 28
دیروز : 32
افراد آنلاین : 1
همه : 4746
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب