مركز مشاوره نياوران- مشاوره تلفني و حضوري 26851286
مشاوره خانواده و ازدواج-مشاوره كودك ونوجوان- استرس و افسردگي 26851286
خانواده همسر
 

چگونگي روابط با خانواده همسر

خيلي از فرزندان چه دختر چه پسر از همه قبيل ها مانند تحصيلات ، نگرش ها ، خصوصيات فردي و .... با والدينشان فرق دارند . به خاطر همين خيلي از فرزندان ما اين اشتباه فاحش را ميكنند كه اگر كسي رو دوس داشته باشه  باهاش خوب و راحت باشه قطعا مي تونه سعادتمند در زندگي باشه. انها با اين فكر كه بالاخره ما باهم ازدواج مي كنيم و باهم زير سقف يك خانه مي رويم و بر اساس مخالفت هاي خانواده براي ازدواج پافشاري مي كنند. اما ناغافل از اين هستند كه همين تفاوت هايي كه به وجود آمده باعث ايجاد مشكل شده و شيرازه ي زندگي را از هم مي پاشاند.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ دى ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۲۰:۰۳ ] [ صفا ضيايي ] [ نظرات (0) ]
تست ازدواج
 

تست ازدواج
تست ازدواج يعني همان تحقيقات قبل از ازدواج .
از آنجا كه انسان موجودي است چند وجهي و داراي شخصيت هاي گوناگون و متضاد گرفتن تست ازدواج از اهميت بسياري برخوردار است

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۴۴:۴۱ ] [ صفا ضيايي ] [ نظرات (0) ]
ازدواج نادرست
 

ازدواج نادرست
ازدواج چيست؟
ازدواج يعني شروع زندگي مشترك . ازدواج به معني تشكيل خانواده و شروع يك فصل ديگر از زندگي مي تواند باشد. ازدواج از ديدگاه اسلام يعني دور شدن از گناه و با حلال خود بودن بهترين كار حلال نزد خداوند است.

ازدواج درست و منطقي :
ازدواج خريد پيراهن يا لوازم خانه نيست كه اگر از آن ناراضي نبودي و رنگش را نپسنديدي دور بيندازي يا مرجوعش كني . ازدواج درست و سالم موقعي انجام مي گيرد كه تمامي جوانب آن بررسي شده باشد دو نفر از دو خانواده متفاوت با دو طرز فكر مختلف و در تربيت و فرهنگ مجزا حالا اين دو نفر مي خواهند يكي شوند و تشكيل خانواده دهند . بايد بسيار دقت كرد و در امر ازدواج حساس بود نه اينكه وسواس داشته باشيد . حساسيت از بعد شناخت شخصيتي يا فرهنگي خانواده و مسائل جانبي ديگر كه همگي در امر ازدواج حائر اهميت بوده و براي تداوم يك زندگي مشترك آرام مورد نياز است. اگر ازدواج با شناخت و دقت لازم انجام گيرد مسلما يك ازدواج سالم و درست انجام شده . امروزه با مراجعه به مشاورين ازدواج و دادن تست هاي مورد نظر اين شناخت ها به صورت علمي و دقيق انجام مي پذيرد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۰۲:۴۰ ] [ صفا ضيايي ] [ نظرات (0) ]
كودك پرخاشگر
 

كودك پرخاشگر
كودك پرخاشگر كيست؟ صرف به اينكه يك كودك پرخاشگر بوده و واكنش هاي روزانه خود را با عصبانيت و پرخاشگري بروز مي دهد دليل بر كودك پرخاشگر نيست.

دليل پرخاشگري كودك:


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۱۴:۴۱ ] [ صفا ضيايي ] [ نظرات (0) ]
مسئوليت پذيري
 

مسئوليت و مسئوليت پذيري

مسئوليت پذيري چيست؟ مسئوليت پذيري به معناي درك مسئوليت و وظايفي است كه بايد توسط هر فردي انجام گردد.

چگونه بايد مسئوليت پذير باشيم.

مسئوليت پذيري چيزي نيست كه بخودي خود بوجود آيد. مسئوليت پذيري از همان دوران كودكي بوجود مي آيد و بايد توسط والدين تعليم داده شود. مثلا اگر شما براي كودك خود مسئوليت هاي در حد سن او مشخص كنيد و پيگير باشيد و آن را كنترل نمائيد صد در صد اين كودك در سنين بالاتر مسئوليت خود را درك كرده و مطمئنا شخصي مسئوليت پذير خواهد بود.

به طور مثال اگر شما به كودك خود مسئوليت تميز نگه داشتن اطاقش  را تعليم دهيد و يا اينكه پس از پايان بازي بايد اسباب بازي هايش را در جاي مناسب بگذارد او حتما شخصي با مسئوليت خواهد شد.

نقش مسئوليت پذيري در آينده شما :

وقتي شما از كودكي با مسئوليت و مسئوليت پذيري آشنا شويد و طابع مقررات خاص در زندگي خود باشيد اين وضع در آينده شغلي و اجتماعي شما نيز مفيد خواهد بود.

بطور مثال : اگر شما براي انجام كارهايتان مثل ساعت خواب و بيدار شدن و منظم بودن در وقت براي رفتن به مدرسه و كارهاي مختلف ديگر دقيق باشيد شما بسيار موثر خواهد بود و حتما انساني موفق و محبوب مي شويد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۲۸:۲۴ ] [ صفا ضيايي ] [ نظرات (0) ]
مشاوره زناشويي
 

مشاوره زناشويي
ازدواج تعهدي است دو طرفه كه طي آن دو نفر پاي بندي خود را به اصول مورد توافق همديگر اعلام مي كنند و با پذيرش آن موجب رشد خود و ديگري مي شوند از طريق مشاوره زناشويي مي توان روش هايي براي زندگي بهتر را به افراد آموزش داد . مشاوره پيش از ازدواج شامل شناخت شخصيت و مواردي است كه پيش بيني كننده ازدواجي موفق و يا ناموفق مي تواند باشد و در مشاوره بعد از ازدواج ، مسائل جنسي زناشويي و مسائل عاطفي و نحوه كنار آمدن با اختلافاتي كه ممكن است در زندگي مشترك

پيش آيد مي شود
مشاوره پيش از ازدواج.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۱۰:۴۳ ] [ صفا ضيايي ] [ نظرات (0) ]
وجدان كاري
 

 

وجدان كاري


مقدمه

:
واژه وجدان كاري چند وقتي است در ادارات دولتي مورد توجه مديران قرار گرفته است ، در سيستم اداري مملكت ما هميشه واژه ها در ابتدا بسيار پر رنگ و پر اهميت هستند ولي هيچ كس به معناي واقعي آن توجه نكرده و هرگز به صورت عملي در سيستم اداري اجرا نمي شود . وجدان كاري چيزي نيست كه يك روزه عملي شود.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۵۳:۳۳ ] [ صفا ضيايي ] [ نظرات (1) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

مركز مشاوره نياوران- مشاوره تلفني و حضوري مشاوره خانواده، ازدواج، كودك ، نوجوان ، استرس و... 26851286 -26851543
نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 19
دیروز : 32
افراد آنلاین : 1
همه : 4737
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب